Baharatlar baharat, baharatçı, çanakkale baharatçı, doğal ürünler, lokman hekim, çanakkale, alo aktar, performans urunleri, +18 ürünler

Baharatlar kategorisinde 54 ürünlerinden de alabilirsiniz.
Pul Biber İpek, Urfa ev tipi siyah isot, TATLI TOZ BİBER 1000 Gr (Lokanta için)
Sırala:
Göster:
Görünüm: Liste Tablo
 • Acı Toz Biber
  Acı taze biberlerin kurutulup, dövülmesinden elde edilmiştir. Sıcak yöre yemeklerinin çoğunda kullanılır. Uyarı Bu internet sitesindeki tüm bilgiler,bağlantılar eğitim ve bilgi amaçlıdır. Bu sitenin içeriği her türlü yetkili kuruluş ya da doktor ta..
  6,00 TL
 • Aspir (Türk Safranı)
  Diğer ismileri aspir, Boyacı aspiri, Kırsafranı, Kurtum, Dikenli haşhaş, Yalancı safran, Kurtum, Yalancı safrandır.   Uyarı Bu internet sitesindeki tüm bilgiler,bağlantılar eğitim ve bilgi amaçlıdır. Bu sitenin içeriği her türlü yetkili kuruluş ya da doktor ta..
  15,00 TL
 • Beyaz Tane Biber
  Beyaz biber, karabiberin dış kabuğunun bir kaç gün su içinde bekletilerek alınması ve güneşte kurutulması ile elde edilir. Genellikle renginin değişmesi istenmeyen açık renkli soslar, çorbalar ve yemekler için kullanılır. Tadı karabiberi andırmakla berabe..
  13,00 TL
 • Beyaz Toz Biber
  Beyaz biber, karabiberin dış kabuğunun bir kaç gün su içinde bekletilerek alınması ve güneşte kurutulması ile elde edilir. Genellikle renginin değişmesi istenmeyen açık renkli soslar, çorbalar ve yemekler için kullanılır. Tadı karabiberi andırmakla berabe..
  13,00 TL
 • Biberiye
  Biberiye ..
  5,00 TL
 • Biryani Baharatı-STOKTA YOK
  İçeriğinde kimyon, karanfil, kakule, tarçın, defne yaprağı, kişniş, zencefil, soğan ve sarımsak mevcuttur.Biryani ana maddesi pilav olan baharat, et, tavuk ve sebzelerle zenginleştirilmiş, Hindistan ve Pakistan’dan Irak, Afganistan, Bangladeş ve diğer ülkelere yayılmış bir yemek çeşididir. Her türlü..
  5,00 TL
 • BUĞDAY RUŞEYMİ
    Bu internet sitesindeki tüm bilgiler,bağlantılar eğitim ve bilgi amaçlıdır. Bu sitenin içeriği her türlü yetkili kuruluş ya da doktor tarafından  sağlanmamaktadır ve değerlendirilmemektedir.  ürünlerin kullanımından doğabilecek riskleri  ..
  17,50 TL
 • Çam Fıstığı Dolmalık (Bergama)
  En makbülü İzmir’in Bergama bölgesinde yetişenidir. Yurtdışına ihraç edilen bir üründür. Ülkemizde bir çok yemekte, başta dolma ve helva olmak üzere kullanılır. Bal ile ezilmesi ile elde edilen macun kuvvet verici olarak kullanılm..
  70,00 TL
 • Çiğköfte Baharatı
  İçeriğinde çemen, tatlı toz biber, kimyon, kekik, yenibahar gibi baharatların karışımından oluşur.Etli ve etsiz çiğköfte yapımında kullanılır. 1 kilograma  ortalama 100-150  gr. oranında kullanılabilir. Uyarı Bu internet sitesindeki tüm bilgiler,bağlant..
  7,00 TL
 • Cips Baharatı
  İçeriğinde nane, sarımsak, kekik, fesleğen,mercanköşk ve tatlı kırmızı biber mevcuttur.Yoğurt veya ekşi krema ile karıştırılıp dip sos diye tabir edilen, cipsler için kullanılan sos elde edilebilir.Cips baharatı aynı zamanda zeytinyağı ile karıştırılıp patatesi marine edip, fırınl..
  5,00 TL
 • Çorba Baharatı
  İçeriğinde kırmızı biber, kekik, nane, tarhun, sarımsak, soğan ve dereotu gibi baharatlar mevcuttur.Tüm çorba çeşitlerinde kullanılabilir. Uyarı Bu internet sitesindeki tüm bilgiler,bağlantılar eğitim ve bilgi amaçlıdır. Bu sitenin içeriği her türl&..
  6,00 TL
 • Çörekotu
  Bilinen diğer isimleri Cöcce, Çöre otu, Karaca, Karaçörek otu, Otçam, Siyah kimyon, Siyah susam, Şevkerak ve Ekilen dir. Sindirim Sisteminde iştah açıcı, gaz giderici olarak kullanılır, saç dökülmesini durdurur, idrar söktürür, kum döktürür, tonik etkisi vardır, nezlede kullunılır, öksürüğü keser, k..
  3,00 TL
 • Dere Otu
  Ülkemizde de yabani olarak bulunduğu gibi, kültür bitkisi olarak bahçelerde yetiştirilir. Dere otu bitkisinin yapraklarının ya da tohumlarının kurutulmasıyla baharatı elde edilir. Genellikle balık ve deniz ürünlerinden yapılan yemeklerde kullanılır. Ayrıca zeytinyağlı yemeklere de hoş bir tat ve kok..
  4,00 TL
 • Dolma Baharı
  İçeriğinde yenibahar, tarçın, karabiber gibi baharatlar mevcuttur.Tüm zeytinyağlı dolmalarda kullanılabilir.Aynı zamanda, elmalı tart, christmas cookies diye tabir edilen tarçınlı noel kurabiyelerinde ve kabak tatlısında kullanılabilir. Uyarı Bu internet sitesindeki tü..
  6,00 TL
 • Fesleğen
  Anavatanı Hindistan’dır. Önce Mısırlılar sonra Romalılar tarafından kullanılan bitki günümüzde dünyanın hemen her yöresinde Kültür bitkisi olarak yetiştirilmektedir. Sindirim sistemini ve sinir sistemini olumlu etkiler; şişkinlik, mide krampı, ..
  6,50 TL
 • İNGİLİZ KARBONATI
  Sodyum Bikarbonatın Önemi      Sodyum Bikarbonatın Önemi Tükrük bezlerinin yoğun miktarda karbonat iyonları salgılayarak yediklerimizi alkali yapar. Midemizin çevresi kandan alınan sodyum klorür'le çevrilidir.Sodyum su ve karbon dioksitle bir..
  8,00 TL
 • İsot
  İsot, Şanlıurfa ili ile özdeşleşmiş kurutulmuş bibere yörede verilen isimdir. Çiğköftenin olmazsa olmaz malzemelerindendir. Kelimenin eski türkçe kökenli olduğu ve ısı ve ot (ısı+ot=ısıtan ot) kelimelerinin birleşmesinden geldiği söylenmektedir. Kırmızı bi..
  7,00 TL
 • Kahvaltılık Baharat (Çemen)
  İçeriğinde çemen tozu, poy, tatlı toz kırmızı biber, zahter, nane gibi baharatlar mevcuttur. Aynı zamanda halk arasında çemen olarak da bilinir ve kullanılır. Kahvaltılarda zeytinyağıyla beraber karıştırılıp ekmek banarak yendiğinde iştah açma etkisine sahiptir. RESİM TE..
  7,00 TL
 • KAJUN (CAJUN ) Baharatı
  Ürün Hakkında Kajun baharatı, toz biber, karabiber, sarımsak, soğan tozu, toz tatlı biber gibi baharatların özel oranlarda katıştırılması ile elde edilir. Sanılanın aksine ABD'de değil, Afrika'nın kuzeyinde ortaya çıkmıştır. Günümüzde Louisiana (ABD), Ca..
  6,00 TL
 • Karabiber
  Malezya, Endonezya ve Vietnam gibi ülkelerde de yetişir. Sindirimi kolaylaştırıcı, uyarıcı, kan dolaşımını hızlandırıcıdır. Dalak ve pankreası olumlu etkiler, kan dolaşımını olumlu etkilediğinden damar sertliğinde yararlıdır. Ayrıca pek çok yemekte kullanılmaktadır. Özellikle &ccedi..
  8,00 TL
 • KARABİBER 1000 Gr (Lokanta için)
   Ürünümüz 1 kg luk  vakumlu ambalajlarda satılmaktadır Tüm lokanta ve fast food işyerlerinde rahatlıkla kullanılabilir     ..
  45,00 TL
 • Karabiber Toz
  Malezya, Endonezya ve Vietnam gibi ülkelerde de yetişir. Sindirimi kolaylaştırıcı, uyarıcı, kan dolaşımını hızlandırıcıdır. Dalak ve pankreası olumlu etkiler, kan dolaşımını olumlu etkilediğinden damar sertliğinde yararlıdır. Ayrıca pek çok yemekte kullanılmaktadır. Özellikle &ccedi..
  8,00 TL
 • Karanfil iri
  Anavatanı Molluk Adaları olan karanfil Zengibar, Filipinler ve Hindistan'da yetişir. Myrtaceae türünün çiçek goncasıdır. Aroması yoğun olan karanfil midevi, gaz söktürücü, antiseptik, yemeklerde ve tatlılarda baharat olarak kullanılır. &Ccedi..
  20,00 TL
 • KAYA TUZU 84 mineralli Şeffaf kristal Çankırı
           Bulgur büyüklüğü formundaki tuzdur. Tuz değirmenleri için ideal büyüklüktedir. Taş halinde el ile toplanan Şeffaf cam kaya tuzları vurulmak sureti ile kırılarak ufaltılır ve bir elek üzerine dökülür. Bu e..
  15,00 TL
  7 yorum yapılmış.